|
||
|
2016-07-06 AD Uwaga maturzyści
Egzaminy maturalne w terminie poprawkowym przeprowadzone będą w szkołach macierzystych zdających w następujących terminach:
Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent który, nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej w maju/czerwcu, pod warunkiem, że: a. przystąpił do wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony, b. przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony, c. w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników egzaminów (nie później niż 12 lipca 2016 złożył do dyrektora szkoły pisemne oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu, zgodnie z deklaracją ostateczną
Obejrzyj foto z uroczystości zakończenia roku szkolnego
2016-07-04 TS
Finał Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Stalowej Woli. Na scenie Domu Kultury miał miejsce koncert naszego chóru „Dzikowianie” i solistów. Wystąpili: Damian Lis, Arkadiusz Kokowicz, Justyna Cebula, Patrycja Kurzeja, Patrycja Wilk, Patrycja Stankiewicz. Występ bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, głównie młodzieży z Diecezji Sandomierskiej. Za udział w Festiwalu młodzież otrzymała laury i znak pierwszych chrześcijan – rybę, ulepioną z gliny. O Finale Festiwalu można przeczytać na stronach: www.diecezjasandomierska.pl/diecezjalne/2349-finałowa-gala-festiwalu-eutrapelia.html www.arka.sandomierz.opoka.org.pl/eutrapelia2016f.html
2016-06-20 US Paweł Mistrzem księgowania
Dnia 15 czerwca 2016 r. odbył się szkolny konkurs o miano "Mistrz księgowania". Tytuł ten uzyskał Paweł Kupczyk - uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego. Po ogłoszeniu wyników Paweł powiedział: konkurs ten był dobrym sprawdzianem moich umiejętności przed zbliżającym się uzyskaniem kwalifikacji A36. Nie należał do najłatwiejszych, ale dobrze sobie z nim poradziłem. Cieszę się z osiągniętego wyniku. Zachęcam wszystkich do udziału takich konkursach, dzięki którym rozwijamy swoje umiejętności i wiedzę. Gratulujemy Mistrzowi.
II miejsce Piotra Barwińskiego w Festiwalu Piosenki Ekologicznej
15 czerwca 2016 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury z inicjatywy Ligi Ochrony Przyrody zarząd w Tarnobrzegu odbył się XXXI Festiwal Piosenki Ekologicznej. Wziął w nim udział Piotr Barwiński uczeń naszej szkoły z klasy II Technikum Hotelarstwa. Zaśpiewał piosenkę Louisa Amstronga "What a wonderful world". W kategorii IV- szkoły ponadgimnazjalne zajął bardzo dobre II miejsce, otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową oraz ozdobne, iglaste drzewko dla szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Piotrka wspierała pani Zofia Motyka opiekun szkolnego koła LOP.
Nasi architekci krajobrazu ozdabiają Tarnobrzeg
W ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
w Tarnobrzegu z Urzędem Miasta Tarnobrzega uczennice z klasy 3 Technikum
Architektury Krajobrazu wykonały osiem propozycji zagospodarowania ronda
miejskiego u zbiegu ulic Sienkiewicza, Kwiatkowskiego i 11 Listopada. Projekt Justyny Kantor uczennicy Technikum Architektury Krajobrazu został wybrany przez miejskich urzędników i będzie wzorem do ukwiecenia ronda w najbliższych dniach. Wyróżnienie otrzymały: Magdalena Draguła i Beata Siekierska. Jesteśmy dumni, że projekty naszej młodzieży mogą być oglądane i podziwiane przez tarnobrzeską społeczność. Uczniów przygotowała: Katarzyna Ramian
Dzikowianie w Przedszkolu nr 17
Chór Dzikowianie wystąpił dla dzieci z przedszkola nr 17. Zaprezentował utwory z płyty ostatnio nagrodzonej: „Bośmy Dzikowianie”, „Czerwone jabłuszko”, „Jadą goście, jadą”, „Miała baba koguta”, „W zielonym gaju” oraz hymn „Dzikowianie”. Młodzież ubrana w stroje ludowe bardzo podobała się dzieciom. Oklaski, uśmiechy oraz kwiatuszek zrobiony przez dzieci były wyrazem sympatii. Grono pedagogiczne i dyrekcja były zachwycone występem mówiąc, że Tarnobrzeg ma też swoje małe „Mazowsze”.
"Poznajemy bibliotekę"
W ramach współpracy naszej szkoły z Filią nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu mieszczącej się na ul. Kopernika 5, w dniach 10 lutego, 2 i 4 marca 2016 roku odbyły się lekcje biblioteczne pt. "Poznajemy bibliotekę". Filię odwiedzili uczniowie klas: III Technikum Hotelarstwa, II Technikum Spedycji, I Technikum Ekonomiczne i Hotelarstwa, którzy zapoznali się z regulaminem biblioteki i jej zbiorami. Celem przeprowadzonych lekcji było przygotowanie młodzieży do korzystania ze zbiorów bibliotecznych i katalogów on-line. Oprócz tego uczniom zaprezentowana została strona internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Lekcje prowadziła kierownik Filii nr 2 Alina Byczek wraz z wychowawcami Zofią Motyka, Anną Baran i Beatą Kukla- Oszajcą. Natomiast 18 maja 2016 r. kl. III Technikum Hotelarstwa wraz z wychowawcą Zofią Motyka wysłuchała ciekawej lekcji z historii Tarnobrzega. Postać Hieronima Dekutowskiego przybliżył historyk, regionalista Piotr Duma. Wizyty w bibliotece zachęciły młodzież do czytania, czego dowodem były ponowne, indywidualne już odwiedziny w filii i wypożyczanie książek. Życzymy przyjemnej lektury.
2016-05-16 AD
Informacje dla maturzystów
Miejsca zdawania pisemnych egzaminów maturalnych w terminie dodatkowym (w czerwcu)
Miejsca zdawania pisemnych egzaminów maturalnych w terminie dodatkowym: • Lublin - VII LO - ul. Farbiarska 8 - dla szkół województwa lubelskiego, • Rzeszów - V LO - ul. Hetmańska 38 - dla szkół województwa podkarpackiego, • Kraków - XX LO – ul. Szlak 5 - dla szkół województwa małopolskiego. Zdający powinni przybyć do miejsca zdawania egzaminów pisemnych w dniu egzaminu z dowodem tożsamości ze zdjęciem 30 minut przed egzaminem. W przypadkach szczególnych dostosowań warunków przeprowadzania egzaminów, zdający będą zdawali egzaminy w miejscach indywidualnie wskazanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Część ustna egzaminu maturalnego przeprowadzana jest w szkołach macierzystych, według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych. Egzaminy zostaną przeprowadzone w dniach 1 - 17 czerwca 2016 r. zgodnie z harmonogramem.
|
Gorącego słońca
niezapomnianych przygód
wakacyjnych miłości
błogiego lenistwa
Czytelnikom strony życzy redakcja
2016-06-27 HZ
Europejscy stażyści z „Rolnika”
26 czerwca 16 naszych uczniów wraz z opiekunami wyruszyło do hiszpańskiej Walencji, aby nabywać doświadczenia podczas stażów zawodowych. Uczniowie Technikum Logistyki oraz Technikum Spedycji będą poznawać tajniki swych przyszłych zawodów pracując w różnych hiszpańskich firmach. To już druga grupa uczniów, która wyjechała na staże w ramach obecnie realizowanego projektu POWERVET „Staże w branży turystycznej i transportowej w Unii Europejskiej ” na zasadach Erasmus+. ZSP2 realizuje obecnie 3-ci tego typu projekt. Dotychczas zagraniczne miesięczne staże odbyło łącznie ponad 100 uczniów różnych techników – Hotelarstwa, Spedycji, Żywienia, Logistyki, Ekonomicznego, Architektury, odbywając praktyki w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, na Malcie. Uczniowie podczas stażów nabywają nowe umiejętność w zawodzie, ale także szlifują swój język angielski, poznają podstawy innych języków obcych, zyskują pewność siebie oraz niewątpliwie przeżywają wielką przygodę poznając nowe miejsca, ludzi, kulturę.
2016-06-13 MJ
Uczennice Technikum Ekonomicznego
Miło nam poinformować całą społeczność szkolną Rolnika, że nasze uczennice z klasy II Technikum Ekonomicznego; Katarzyna Bitner, Anna Mazur i Dominika Obara wzięły udział w powiatowym konkursie „Krok w przyszłość”. Konkurs polegał na stworzeniu biznesplanu. Uczennice przedstawiły ciekawe pomysły, które zostały docenione przez komisję. Uczennica Dominika Obara weszła do finału, w którym zajęła szóste miejsce. Dziewczyny otrzymały cenne nagrody. Opiekunem uczennic była pani Marzena Jarosz. Dominice, Ani i Kasi serdecznie gratulujemy, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.
2016-06-07 US
Kolejny sukces ekonomisty z "Rolnika"
Mateusz Klann - uczeń klasy III technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu zdobył IV miejsce w Polsce w prestiżowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok agrobiznes. Mateusz uzyskał tytuł laureata, zdobył stypendium pogramu AGROTALENTY Fundacji BGŻ BNP Paribas i prawo studiowania na wydziałach ekonomicznych wielu uczelni w Polsce. Finał jubileuszowej XL edycji Olimpiady odbył się w dniach 3-4 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance (woj. wielkopolskie). 231 uczniów z całej Polski rywalizowało w 11 blokach tematycznych. W finale należało rozwiązać test zawierający 60 pytań i 3 zadania praktyczne Po raz kolejny okazało się, ze Rolnik to kuźnia talentów - młodzi z pasją mogą w tej szkole rozwijać swoje zainteresowania i osiągać sukcesy. Mateusz jest przykładem ucznia, który świetnie łączy wiedzę i umiejętności zawodowe z pasją do piłki siatkowej. Gratulacje dla ucznia i opiekuna merytorycznego Pani Urszuli Szczytyńskiej.
2016-06-03 MD "Im Restaurant”
Uczennice z klasy IITE (Katarzyna Bitner, Martyna
Koszycka, Anna Mazur i Dominika Obara) w ramach zajęć dodatkowych nagrały
scenkę w języku niemieckim pt:” Im Restaurant” Monika Dziadura
Chór Dzikowianie zaśpiewał
W dniu 25.05.2016 r. Chór Dzikowianie był ozdobą Pikniku Naukowego zorganizowanego przez Gimnazjum nr 3, Urząd Miasta Tarnobrzega i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Piknik naukowy został zorganizowany na terenie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Tematem przewodnim konferencji było poszukiwanie nowych metod nauczania matematyki i przedmiotów pokrewnych. Na zakończenie konferencji prowadząca Agnieszka Kopeć zapowiedziała niespodziankę. Tą niespodzianką był występ Chóru Dzikowianie pod opieką Beaty Oszajcy z utworami Maryli Rodowicz, Margaret, Tabb&Sound’N’ Grace. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Spedytorzy w stacji diagnostycznej
Dnia 26 kwietnia 2016 klasa pierwsza Technikum Spedycji udała się wraz z nauczycielem panem Piotrem Gronkiem na krótka wycieczkę do Stacji Kontroli Pojazdów w Tarnobrzegu. Pokaz badań diagnostycznych to cel tej wycieczki. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem diagnostycznym oraz warunkami pracy na takiej stacji. Diagnosta scharakteryzował uczniom badanie techniczne na przykładzie samochodu ciężarowego. Kierownik stacji omówił zasady funkcjonowania stacji diagnostycznej, wymogi prawne dotyczące wyposażenia stacji. Wśród podstawowych czynności diagnostycznych znalazły się: – sprawdzenie ustawienia świateł – badanie amortyzatorów – badanie sprawności układu hamowania – badanie zbieżności Uczniowie wszystkie te czynności mogli zobaczyć na własne oczy oraz od wnętrza pojazdu wchodząc do kanału. Dowiedzieli się również ile kosztuje wykonanie takiego badania i co jaki czas należy je powtarzać. Pan diagnosta odpowiadał na wszystkie pytania uczniów wyjaśniając ich wątpliwości. |
następna strona >> |
||
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu ul. Kopernika 18 39-400 Tarnobrzeg tel. fax 158225557 |