e-Nauczanie                                                                        Dziś w galerii:  oferta edukacyjna Szkoły                 

 

 

 

Obejrzyj film o naszej Szkole

 

 

 

Kierunki kształcenia

 

Technikum Ekonomiczne

Technikum Architektury Krajobrazu

Technikum Hotelarstwa

Technikum Spedycji

Technikum Żywienia i Usług

    Gastronomicznych

Technikum Agrobiznesu

Technikum Logistyki

Technikum Spedycji

Technikum Turystyki WiejskiejTechnikum Eksploatacji Portów  i Terminali

Technikum Administracji

dla dorosłych

Technikum Rachunkowości

dla dorosłych

 

 

Dedykowane

Dla kandydatów

Serwis maturzysty

Dla nauczycieli

Egzamin zawodowy

 

O Szkole

Osiągnięcia

Historia Szkoły

Ceremoniał

Patron

Kronika

Absolwenci

Media o nas

Primus inter pares

Konkursy i olimpiady

Redakcja

 

Organizacje

Chór "Dzikowianie"

Samorząd Uczniowski

Liga Ochrony Przyrody

Szkolny Klub Sportowy

Klub Proorientacji Zawodowej

Firma Symulacyjna

Warsztaty Rysunku

Grupa Wsparcia "Jestem"

Kącik języka niemieckiego

Kącik języka rosyjskiego

Kącik języka francuskiego

Kącik języka angielskiego

 

 

Projekty unijne

Comenius

Leonardo da Vinci

eTwinning

Zawodowcy

Erasmus+

 

 

Varia

Publikacje nauczycieli

Prace uczniów

Dokumenty szkolne

Plan lekcji

Plan klas

Kalendarz szkolny

Archiwum 2013

Archiwum 2012

Archiwum 2011

 

 

Polecamy 

 

 

 

Kuratorium Oświaty 
w Rzeszowie dla uczniów
i rodziców 

 

 

 

TBG-NET

tarnobrzeska sieć komputerowa
hosting, baza stron
lokalnych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 













 

 

 

 

 

 

 

 

2016-05-13 TS

 

Festiwal  Kultury  Chrześcijańskiej  „EUTRAPELIA”

 

Młodzież naszej szkoły wzięła  udział  w  XIX  edycji  Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej  „Eutrapelia”  przebiegającej  pod  hasłem  „Trwajmy mocni w wierze”. Nasz program był montażem słowno- muzyczno- multimedialnym.   W tym roku towarzyszą nam wielkie wydarzenia: 1050 rocznica Chrztu Polski, Rok Miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży. W programie ujęto wszystkie te fakty oraz główny temat wiary. Teksty zostały zaczerpnięte z nauczania Św. Jana Pawła II i z Katechizmu Kościoła Katolickiego.  Wystąpił chór szkolny „Dzikowianie” przygotowany przez p. Pawła Gosposia, pod opieką p.Beaty Kukli- Oszajcy. Teksty  przeplatane  były  także  pięknymi  pieśniami  w wykonaniu następujących solistów: Damian Lis,  Arkadiusz Kokowicz,  Karolina Sitek,  Justyna Cebula,  Patrycja Kurzeja,  Patrycja Wilk.

Na instrumentach klawiszowych,  cajonie,  gitarze  grali  Arek, Damian oraz  Patrycja. Teksty czytali:  Jolanta Wrażeń,  Karol Bieleń.  W chórkach śpiewały: Karolina Gil,  Sylwia Bajda,  Mariola Pacholec,  Ewelina Prestat.  Tekstom i pieśniom towarzyszyły odpowiednie obrazy, teledysk o chrzcie św. i słowa Św. Jana Pawła II o wierze.

Obsługa sprzętu: Patryk Osemlak

Zdjęcia: Mariola Rutyna

Program obejrzała Kapituła Festiwalu, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.

O Festiwalu w naszej szkole można przeczytać na stronach:

http://www.arka.sandomierz.opoka.org.pl/eutrapelia2016.html

http://www.diecezjasandomierska.pl/diecezjalne/2216-kolejne-spektakle-eutrapelii.html spektakle Eutrapelii

 

2016-04-29 IK

Pożegnaliśmy Maturzystów

 

 

Obejrzyj foto z uroczystości zakończenia Szkoły przez uczniów klas czwartych. (Oryginały zdjęć do pobrania w redakcji strony)

 

2016-04-29 TS

Pielgrzymka maturzystów

 

Klasy  czwarte technikum wzięły  udział w XXV Pielgrzymce  Maturzystów na Jasną Górę. Po przybyciu na miejsce uczniowie mieli czas na zwiedzanie sanktuarium, spowiedź i osobistą modlitwę. Następnie każdy maturzysta otrzymał tzw. „pakiet pielgrzyma”.

W Sali Ojca Kordeckiego młodzież  wzięła  udział w spotkaniu z „ciekawym człowiekiem”. Był nim Robert Tekieli, znany dziennikarz i publicysta. Mówił on o ” Zagrożeniach duchowych współczesnego człowieka”.  Po spotkaniu, w kaplicy Cudownego Obrazu maturzyści odmówili różaniec. Ostatnim punktem programu pielgrzymki była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. W czasie Eucharystii modlitwę wiernych czytali uczniowie z naszej szkoły: Jolanta Wrażeń i Mateusz Babula. Szczególnie prosili Matkę Bożą o światło Ducha św. na czas egzaminów i wybór właściwej drogi życiowej. 

Umocnieni duchowo  młodzi ludzie  bezpiecznie  wrócili  do domu. Opiekunami młodzieży byli: p. Marzena Karwat, p. Teresa Szustak, p. Agata Serafin, p. Sylwia Wójcik.

Życzymy maturzystom powodzenia na egzaminach!

 

2016-04-27 JM

 

„Krajobraz wokół mnie”

 

Młodzież z naszej szkoły wzięła udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. „Krajobraz wokół mnie”. Uczestnicy konkursu plastycznego wykonali prace plastyczne techniką barwną. Laureaci I, II, III miejsca mają szanse otrzymać indeks na kierunek Architektura Krajobrazu KUL oraz nagrody rzeczowe. Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat różnorodności krajobrazów Polski. Zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania w swoim najbliższym otoczeniu cennych krajobrazów, osobliwości ze świata roślin i zwierząt, wzbudzenie w uczniach artystycznego spojrzenia na otaczającą naturę oraz człowieka, aby stała się dla nich inspiracją oraz impulsem do samodzielnego rozwoju.

 Organizatorem konkursu jest Instytut Architektury Krajobrazu na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu K U L Jana Pawła II, z siedzibą w Lublinie.

Udział wzięły: Justyna Kantor - „ Jesienna pora”
Magdalena Draguła - „Zachód słońca”

 

2016-04-24 TP

 

Dzień Otwarty w Rolniku 2016

 

22 kwietnia 2016r. uczniowie klas trzecich gimnazjalnych mieli okazję zwiedzić ZSP nr 2  w czasie Dnia Otwartego Szkoły. W punkcie informacyjnym gimnazjaliści dostawali ulotki z ofertą edukacyjną szkoły, gadżety reklamowe  oraz małe słodkości. Następnie pod opieką naszych uczniów byli oprowadzani po szkole, poznając pracownie lekcyjne i specjalistyczne.

W programie dnia otwartego swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele i uczniowie. Były to: lekcja 70 letniej  historii Szkoły, konkursy językowe z języka rosyjskiego, francuskiego, niemieckiego oraz angielskiego, logistyka – dla każdego coś innego – różne aspekty pracy w spedycji, trendy w hotelarstwie, pokazy pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszył się nowy kierunek – Technikum eksploatacji portów i terminali !!! Wszystko odbywało się w asyście zaproszonej Policji, Żandarmerii Wojskowej, Inspekcji Ruchu Drogowego, przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dopełnieniem „Dnia Otwartego” były występy muzyczno – wokalne przygotowane przez młodzież „Rolnika”  oraz grill z pysznymi kiełbaskami.

Dzień Otwarty miał na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom, był okazją do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji drugiego człowieka, z czego nasza szkoła słynie od wielu lat. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych uczniów i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.

obejrzyj również foto na naszym profilu FB

 

2016-04-18 AG

Wycieczka przedmiotowa spedycji

 

W dniu 14 kwietnia uczniowie klasy II i III Technikum Spedycji uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu wycieczki była siedziba Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami ITD na  temat zakresu działalności tych służb, następnie przeszli na plac , gdzie mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym w pracy inspektorów.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w siedzibie Urzędu Celnego w Rzeszowie. Tam odbył się wykład na temat pracy służb celnych. Uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu prawa celnego, usłyszeli też wiele ciekawych informacji o pracy celników.

Przedstawiciele służb Inspekcji Transportu Drogowego i Urzędu Celnego wezmą udział w Dniu Otwartym naszej szkoły w piątek 22 kwietnia.

 

2016-04-16 IK

 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rektora

 PWSZ w Tarnobrzegu

 

W dniu 13 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej wzięła udział, na zaproszenie Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWSZ w Tarnobrzegu, w Turnieju o Puchar Rektora.

Nasza drużyna statecznie zajęła IV miejsce. W Turnieju startowało 10 drużyn.

Reprezentowali nas:

Mikołaj Leśniak
Kamil Szatan
Kamil Gurdak
Kamil Rożek
Daniel Gesing

Karol Zych
Karol Rutyna
Przemek Pomykała
Michał Toś

 

2016-04-13 BK-O

 

Chór Dzikowianie nagrał 3 płytę

 

Jest to płyta z ludowymi utworami: "Czerwone jabłuszko", "Jadą goście, jadą"' "Miała baba koguta", "W zielonym gaju", "Hymn Dzikowianie", oraz utwór "Bośmy Dzikowianie', do którego słowa i muzykę opracował Paweł Gospoś.

Wszystkie aranże na płycie są dziełem Pawła Gosposia i Dariusza Boryckiego.

Płyta została nagrana w BORYSStudio dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba i szkolnego sklepiku. Po nagraniu płyty młodzież Chóru Dzikowianie i opiekunka Beata Kulka-Oszajca osobiście podziękowali Prezydentowi i wręczyli klika egzemplarzy płyt.

 

2016-04-09 TS

 

Jubileusz  800 Lat  Zakonu  Dominikanów

 

Młodzież naszej szkoły uczciła Jubileusz 800 - lecia Zakonu Dominikanów. Zakon Braci Kaznodziejów został założony w 1216 roku przez Św. Dominika Guzmana. Zakon powstał dla głoszenia Słowa Bożego i zbawiania dusz. Wstąpili do niego również Polacy m.in.  Św. Jacek i bł. Czesław. Zakon Dominikanów istnieje i działa również w Tarnobrzegu. Nasza szkoła była i jest w różnorodny sposób związana z tym Zakonem.

Z okazji Jubileuszu uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach. Pierwszy to Konkurs Kaligraficzno- Plastyczny. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać pismem kaligraficznym tekst Modlitwy Jubileuszowej lub Dominikańskie Błogosławieństwo z XIII wieku.

Udział wzięły:

Faustyna Chartlińska  - kl. III TSA

Karolina Paź -  kl. III TLE

Ewelina Tutak – kl. III TLE

Natalia Pavlos – kl. III  TSA

Angelika Łącz - kl. III TLE

Patrycja Kurzeja – kl. II TS

Kinga Tyra – kl. I TEH

Komisja konkursowa szczególnie wyróżniła prace Faustyny, Karoliny i Eweliny.

Drugi to Konkurs na e- kartkę ewangelizacyjną.

Kartki wykonały:

Ewelina Prestat – kl. I TEH

Olga Tworek – kl. I TEH

Ewa Przybyło – kl. I TEH

Monika Wydra – kl. I TEH

Barbara Jaśkowska - kl. II TS

Szczególnie wyróżniono prace Eweliny i Olgi.

Organizatorem konkursów jest Parafia OO. Dominikanów.

Poprzez udział w konkursach młodzież pogłębiła wiedzę o obecnym w naszym mieście Zakonie Dominikanów .

 

2016-04-04 TS

 

Konkurs „Pomóż  Ocalić  Życie  Bezbronnemu”

 

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w XII edycji konkursu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki pt.”Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości na obronę życia człowieka poprzez promowanie tematyki pro-life, a także zachęcanie młodych ludzi do twórczego myślenia i ujawniania swoich talentów.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą  w Krakowie. Konkurs przebiega w trzech kategoriach. Nasze uczennice wykonały prace w kategorii plastycznej.

Udział wzięły:

JUSTYNA KANTOR - „Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością”

BEATA BURDZEL - „Tracisz podwójnie”

KINGA TYRA - „Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba”

MARIOLA PACHOLEC - „Nie zabijaj człowieka”

NIKOLETTA SICZEK - „Każdy ma prawo do życia”

Dziękujemy młodzieży za pochylenie się nad tematyka obrony życia ludzkiego.

 

2016-03-31 PG

Wykłady na prawo jazdy kat. B odbywają

 w każdy czwartek o godz. 14.30

w sali nr 37

 

Uczniowie chcący w ciągu dalszym zapisać się na kurs prawa jazdy w atrakcyjnej cenie zapraszam na wykłady.

 Piotr Gronek

 

2016-03-31 MM

 

Koncert Profilaktyczny
pt. "Kiedy Powiem Sobie Dość…"

 

 22 marca 2016r. w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny dla uczniów klas III i II wszystkich tarnobrzeskich gimnazjów.

Koncert  przygotowała  działająca naszej szkole od 21 lat GRUPA "JESTEM" którą założyła i prowadzi nasza pedagog/nauczyciel Małgorzata Motyka.

Tematyka koncertu, szczególnie w czasie gdy przygotowujemy się do Tajemnicy Wielkiej Nocy  to  pochylenie się nad problemem zła i uzależnień człowieka.

Ponadto  pokazaliśmy uczestnikom  nowoczesną  terapię i profilaktykę jaką od wielu lat prowadzi GRUPA "JESTEM".

Koncert  był również promocją naszej wspaniałej młodzieży, która nie tylko dobrze gra i śpiewa ale zawsze chętnie  realizuje nowe przedsięwzięcia  jakie  przygotowuje GRUPA "JESTEM".

Gimnazjalistom  bardzo się taka forma spodobała,  a zespół otrzymywał  BISY!

Gramy dobrą polską muzykę!.  Zagraliśmy utwory zespołów

DŻEM, REPUBLIKA, PERFECT, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, O.N.A., które podkreśliły teksty profilaktyczne.

Koncert pokazał  uczestnikom jaką wspaniałą młodzież ma ROLNIK.

Dziękuję GRUPIE "JESTEM":  Magdzie Draguła , Justynie Kantor, Asi Kucięba, Pawłos Natalce, Beacie Siekierskiej, Marcie Szwakop, Martynie Tobiszewskiej, Paulinie Wojtan, Dawidowi Bąk, członkom  zespołu muzycznego   - Arkowi Kokowiczowi, Grześkowi Łączkowskiemu, Przemkowi Turbak, Damianowi Lisowi, Patrycji Wilk, Patrycji Stankiewicz  oraz Kasi Bitner  za odwagę w trudnym wierszu.

Podziękowania dla  Pana Daniela  Bacha, który gościnnie wystąpił w zespole muzycznym.

Marioli Rutynie za oprawę zdjęć oraz Adrianowi Smykla i Patrykowi Osemlak za opiekę nad sprzętem multimedialnym

dziękuje pedagog  M. MOTYKA 


 

2016-04-29 US

Mateusz Klann zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego OWiUR

 

W dniach 22023.04.2016 r. w Rudzie (okolice Białegostoku) odbyła się Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. OWiUR to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju.

W eliminacjach okręgowych, które odbyły się w 9 miejscach w Polsce, naszą szkołę reprezentował Mateusz Klann - uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego. Mateusz zajął drugie miejsce w bloku agrobiznesu. Jest to miejsce szczególnie cenne, bo uczestnikami etapu w tym bloku byli uczniowie dwóch okręgów. Mateusz w pierwszej części zawodów rozwiązywał test (60 pytań), w drugiej części trzy zadania praktyczne.

Mateusz uzyskał tytuł laureata, kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego i cenną nagrodę rzeczową.

Finał XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbędzie się w dniach 3-4.06.2016 r. w Trzciance (woj wielkopolskie). Najlepsza młodzież z 11 bloków tematycznych powalczy o zwycięstwo, cenne nagrody, stypendia i indeksy prestiżowych uczelni. Wśród nich będzie Mateusz.

Brawo i gratulacje dla ucznia i opiekuna Pani Urszuli Szczytyńskiej.

 

2016-04-24 HZ

 

Nasi stażyści wyjechali na Maltę

 

W niedzielę 24 kwietnia kolejna grupa 16 stażystów z Technikum Logistyki, Technikum Spedycji i Technikum Hotelarstwa wyruszyła na staże zagraniczne. Tym razem celem ich podróży jest Malta. Nasi uczniowie spędzą tam miesiąc pracując w różnych firmach. Z niecierpliwością czekamy na relacje z tej wyprawy.

Życzymy powodzenia! 

Do śledzenia przebiegu stażu jak zwykle zapraszamy na szkolną stronę Facebooka - relacja fotograficzna w albumie "Staże na Malcie".

 

2016-03-14 PG

 

Poznali samochód ciężarowy MAN

 

Uczniowie klasy II Technikum Spedycji zapoznawali się z walorami techniczno - eksploatacyjnymi samochodu ciężarowego MAN.

Marka MAN to jedno z wiodących niemieckich przedsiębiorstw produkujących samochody ciężarowe, autobusy, silniki oraz urządzenia przemysłowe.

Zajęcia odbywały się w ramach przedmiotu organizacja przewozów prowadzonego przez pana Piotra Gronka.

 

2016-03-01 HZ

 

E-bezpieczna szkoła

 

W czasie ferii zimowych dwie nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 uczestniczyły w warsztatach w Brukseli  “E-bezpieczeństwo w klasie i w szkole”. Warsztaty zorganizo-wane zostały przez Agencję Narodową w ramach programu eTwinning. Panie Swietłana Siudzińska i Halina Zbyrad zostały zakwalifikowane do wyjazdu jako uczestniczki projektów eTwinning i znalazły się w 5 osobowej grupie nauczycieli, reprezentujących Polskę. Łącznie w warsztatach wzięło udział 25 nauczycieli z różnych krajów Europy.

Zajęcia odbywały w siedzibie Schoolnet w Brukseli w tzw. Future Classroom Lab, czyli w nowoczesnej wzorcowej sali lekcyjnej wyposażo-nej na miarę technologii XXI wieku.

W ramach warsztatów przedsta-wiono współczesne zagrożenia związane z aktywnością uczniów i nauczycieli w sieci Internet. Marszu  nowych technologii i związanych z nim nowych problemów nikt nie zatrzyma, ale możemy podejmować różne działania, by te zagrożenia wyeliminować lub przynajmniej zminimalizować - to była myśl przewodnia 3 dniowych warsztatów.

Sporo miejsca w czasie zajęć warsztatowych poświęcono tworzeniu zasad e-bezpieczeństwa dla szkoły oraz sposobów takiego ich wdrażania, by były one zauważone i przestrzegane przez wszystkich uczestników edukacji szkolnej. Każda szkoła powinna stworzyć własny dokument, zawierający jasne zasady dla uczniów, nauczycieli i rodziców, jednak wdrożenie tych zasad nie może sprowadzać się tylko do podpisania dokumentu. Równie ważne jest ciągłe wcielanie tych zasad w życie przez wszystkich nauczycieli (nie można wszystkiego zrzucić na nauczycieli informatyki). Aby szkoła była miejscem bezpiecznym (również e-bezpiecznym) można podejmować różne akcje, np. w ramach akcji “Dzień Bezpiecznego Internetu”, który ma miejsce co roku 9 lutego. Szkoły mogą też aplikować o Esafety Label.

 

 

2016-03-21 SS

 

Wideo konferencja z kolegami ze Szwecji

 

W ramach trwającego projektu Etwinning w naszej szkole 8 lutego odbyła się kolejna wideo konferencja. Tym razem nasze uczennice poznały szwedzkich uczestników projektu. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dziewczęta w języku angielskim opowiedziały o naszym kraju, Tarnobrzegu, szkole i znanych postaciach. Szwedzi przyszykowali dla nas quiz dotyczący ich kraju oraz szkoły. Obie strony przygotowały także popularne zwroty i wyrażenia ze swojego kraju w języku ojczystym i angielskim.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wideo konferencje po feriach i przerwie zimowo-wiosennej u naszych nowo poznanych uczestników projektu.

Szkołę, a zarazem stronę Polską reprezentowały:
z klasy II TLE: Aleksandra Cena, Paulina Kruk, Paulina Rybak i Izabela Zielińska;
z klasy III TLE: Kamila Grębowiec, Angelika Łącz i Angelika Stasiak;
oraz koordynator projektu - Swietłana Siudzińska.

 

2016-03-18 MB

 

Konkurs Wiedzy Logistycznej

 

Dnia 11 marca w naszej szkole odbył się II Wojewódzki Konkurs Wiedzy Logistycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie. W etapie szkolnym uczestniczyło 11 uczniów z klas II i III technikum logistyki. Opiekę nad konkursem sprawowali nauczyciele przedmiotów logistyki i spedycji.

Trzech uczniów zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się w kwietniu. 

Serdecznie gratulujemy.

 

2016-03-02 SS

 

Zwycięstwo w Konkursie 

Zawód + Język = Przyszłość

 

Dnia 1 marca 2016r. w ZSP nr 1w Tarnobrzegu odbył się konkurs  ZAWÓD + JĘZYK = PRZYSZŁOŚĆ.       W konkursie nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Sebastian Żurawski – język angielski, Monika    Wydra - język niemiecki, Ilona Król – język rosyjski. Uczniowie prezentowali swoją wiedzę w zakresie języka obcego zawodowego. Konkurs składał się z dwóch części - pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli wykazać się umiejętnością  zrozumienia tekstu czytanego, natomiast  część ustna polegała  na przedstawieniu prezentacji  multimedialnej w wybranym przez siebie języku na temat siedmiu cudów świata lub przepisu na deser. Każdy z uczniów reprezentujących naszą szkołę zajął miejsce na podium i dostał cenną nagrodę rzeczową.

Pierwsze miejsce zdobył  Sebastian i jego prezentacja o Murze Chińskim, drugie miejsce przypadło zarówno  Monice jak i Ilonie.   Monika w swojej prezentacji podała przepis na  deser truskawkowo waniliowy, zaś prezentacja  Ilony dotyczyła posiadłości Cara Piotra I -Peterhof.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 Uczniów do konkursu przygotowały Panie: M. Dziadura, L. Krakowiak, H. Zbyrad i S. Szlachetka.

 

 

2016-03-16 HZ

 

III edycja Konkursu Językowego

„Poznaję Świat”

 

We wtorek 15.03.2016 w naszej szkole miała miejsce III edycja Konkursu Językowego „Poznaję Świat”. Konkurs poświęcony jest ciekawym miejscom krajów niemiecko-, rosyjsko- i francuskojęzycznym.  W tym roku uczestnicy prezentowali kurorty.

Formuła konkursu przewiduje wykonanie testu z wiedzy ogólnej na temat krajów związanych z danym językiem oraz zaprezentowanie przed publicznością i komisją konkursową ciekawego miejsca z wybranego kraju, oczywiście w języku obcym (niemieckim, francuskim lub rosyjskim). Uczniowie oceniani są w dwóch kategoriach – gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Konkurs  został zorganizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Nagrody ufundowali:  Prezydent Miasta, Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Tarnobrzegu.

Organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych w ZSP 2  Ewelina Reguła, Lucyna Krakowiak, Monika Dziadura, Halina Zbyrad.

Laureaci  z języka rosyjskiego:

w kategorii szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – Dominka Dziadowicz z ZSP2 w  Tarnobrzegu

II miejsce – Ksjusza Sałata  z ZSP 1 w  Tarnobrzegu

III miejsce – Ilona Król z ZSP 2 w Tarnobrzegu

 Laureaci z języka francuskiego:

w kategorii szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – Natalia Wócik ZSP nr 2

II miejsce – Paulina Tyniec ZSP nr 2

Laureaci z języka niemieckiego:

        w kategorii gimnazjum

I miejsce – Kamila Dul  z Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu

II miejsce – Milena Kłósek  z Gimnazjum w Woli Baranowskiej

III miejsce – Sandra Kamieniarz  z Gimnazjum nr  1 w Tarnobrzegu

wyróżnienia:  Klaudia Gółka z Gimnazjum w Woli Baranowskiej oraz Wiktoria Piątkowska z Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu

         w kategorii szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – Aleksandra Górecka z ZSP nr 1 w Tarnobrzegu

II miejsce – Klaudia Pasek z ZSP nr 3 w Tarnobrzegu

III miejsce – Barbara Sikoń z Liceum Katolickiego w Tarnobrzegu

wyróżnienie: Dawid Bąk z ZSP nr 2 w Tarnobrzegu

Organizatorzy składają szczególne podziękowania pani Annie Piotrowskiej  oraz panu Bolesławowi Dzierżkowi za pomoc okazaną przy organizacji konkursu. 

 

2016-03-21 MB

 

 

Podzielili się darem życia

 

16 marca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji oddawania krwi. Ze zgłoszonych ponad 20 osób podzielić się darem życia udało się następującym osobom:
1. Skopińska Karolina, klasa III TSA
2. Szypuła Magda, klasa III TSA
3. Błasiak Krystian, klasa III TSA
4. Sołtys Aleksandra, klasa IV TŻ
5. Rożek Kamil, klasa II TLA
6. Dobrowolska Natalia, klasa II TLA
7. Baran Marlena, klasa III TLE
8. Palkowska Wiktoria, klasa III TLE
9. Malecka Kinga, klasa III TLE
10 .Miś Magdalena, klasa III TH
11. Tutka Magdalena, klasa III TH
12. Madej Natalia, klasa III TH
13. Kaczak Kamil, klasa III TH
14. Krzak Klaudia, klasa III TH
15. Drzazga Patrycja, klasa III TH
Cieszy fakt, ze liczba osób, którzy bezinteresownie chcą  pomagać innym rośnie z każdą taką akcją, a są również osoby, którzy chodzą indywidualnie na akcje krwiodawstwa. 
BARDZO WAM ZA TO DZIĘKUJEMY!

 

2016-03-21 TS

Droga Krzyżowa z udziałem naszych uczniów

 

Uczniowie naszej szkoły poprowadzili Drogę Krzyżową w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rozważania mówiły o potrzebie  ufności w Miłosierdzie Boże. Teksty przeplatane były odpowiednimi pieśniami religijnymi z akompaniamentem gitar.

Udział wzięli: Patrycja Wilk, Arkadiusz Kokowicz, Jolanta Wrażeń, Dariusz Zygmunt, Mariola Pacholec, Karolina Gil, Sylwia Bajda. Na gitarach grali Patrycja i Arek.

Droga Krzyżowa pomogła młodzieży i zgromadzonym parafianom w rozważaniu męki Pana Jezusa i ożywieniu wiary.

 

2016-03-21 HZ

II miejsce Piotra Barwińskiego
w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej

 

Nasi uczniowie: Aleksandra Cena z Technikum Logistyki oraz Piotr Barwiński z Technikum Hotelarstwa 18 marca uczestniczyli w II Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej w Rzeszowie.

Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 (słynnej szkole mistrzostwa sportowego) w Rzeszowie. Patronat nad konkursem objęli: Konsul  Generalny Federacji Rosyjskiej  w Krakowie Aleksander Minin oraz Prezydent Miasta Rzeszów, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Liceum  Mistrzostwa Sportowego i  Gimnazjum  Sportowe w Rzeszowie, WDK Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów.

Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.  Szczególnie wysoko został oceniony występ Piotrka, który zajął II miejsce w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne – soliści.

W przygotowaniach do konkursu uczniów wsparła pani Halina Zbyrad.

Poniżej relacja Radia Rzeszów z konkursu

radio.rzeszow.pl/informacje/45468/wojewodzki-konkurs-piosenki-rosyjskiej-rozstrzygniety

 

2016-03-22 TS

 

Światowy Dzień Chorego

 

Z okazji Światowego Dnia Chorego młodzież naszej szkoły odwiedziła osoby chore i starsze w Zakładzie Pielęgnacyjno- Opiekuńczym, Domu Pomocy Społecznej i  Środowiskowym Domu Samopomocy. Młodzi ludzie z zaangażowaniem zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Program stanowiły teksty Papieży Jana Pawła II i Franciszka skierowane do chorych przeplatane pieśniami religijnymi z akompaniamentem instrumentów.

W programie udział wzięli:

Patrycja Wilk- śpiew, gitara

Arkadiusz Kokowicz - śpiew, cajon, obsługa sprzętu

Weronika Machała - skrzypce

Karolina Gil, Mariola Pacholec - śpiew, czytanie tekstów

Sylwia Bajda, Patrycja Klecha, Piotr Barwiński - śpiew

Mariola Rutyna, Patryk Rogóż, Patryk Osemlak -  zdjęcia, obsługa sprzętu

Spotkania przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie chorzy otrzymali pamiątkowe obrazki. Odwiedzanie osób starszych daje  uczniom zadowolenie, zwłaszcza kiedy widzą na ich twarzach uśmiech, a czasem i łzę wzruszenia.

O występach uczniów można  też przeczytać na stronie
www.sds-tarnobrzeg.pl

 

 


<< poprzednia strona        następna strona >>

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 18  39-400 Tarnobrzeg

tel. fax 158225557   

zsrtbg@wp.pl