
2014-02-13 TP Szkolny Konkurs Ortograficzny
5 lutego 2014 roku w naszej szkole odbył się „Szkolny Konkurs Ortograficzny” organizowany przez nauczycielki języka polskiego. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, zwłaszcza w klasach pierwszych i czwartych. Wzięło w nim udział wielu „śmiałków”, którzy zmagali się z dyktandem na temat Internetu. Tekst dyktanda był dość trudny, wymagał od uczniów znajomości zasad ortograficznych, zawierał również liczne „wyjątki.” Najlepsze okazały się maturzystki z klasy IV TKH, które zajęły trzy kolejne miejsca: I miejsce – MAŁGORZATA DURDA II miejsce – NATALIA PASEK III miejsce – ANNA GAŁAN Serdecznie gratulujemy !!! Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach polonistycznych, organizowanych w naszej szkole.
8 marca „Dzień Kobiet”
2014-03-14 TS Diecezjalny finał Olimpiady Teologii Katolickiej
Uczeń Michał Kołodziej reprezentował naszą szkołę w Finale Diecezjalnym XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej w Sandomierzu. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Męczennicy XX wieku-świadkowie wiary. ”Uczestnicy rozwiązywali test składający się z pytań otwartych i zamkniętych o dużym stopniu trudności. Należało wykazać się szeroką wiedzą teologiczną i historyczną. Michał godnie zaprezentował szkołę .Otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe. Gratulujemy.
2014-03-17 TS Poprowadzili Drogę Krzyżową
2014-03-17 AD Kolejny sukces ULKS „Dzikowiak”
Informujemy, że Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Dzikowiak” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 pozyskał środki na wsparcie realizacji kolejnego projektu w 2014 roku. Tym razem doceniony został projekt „BEZPIECZEŃSTWO NA TRZY SPOSOBY”. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z miejskiego konkursu dla organizacji pozarządowych będziemy mogli prowadzić dodatkowe zajęcia w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów na nowe i oryginalne spotkania, podczas których będziecie mogli poszerzyć Waszą wiedzę i umiejętności. Przygotowaniem projektów i opracowaniem wniosków do konkursów jak również ich praktycznym wdrożeniem zajmuje się od lat pani Julia Dominik-Słomka – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa oraz wychowania fizycznego.
Na lodowisku w Dębicy
Dnia 13 marca 2014 roku klasy II a i b technikum ekonomiczne i spedycja wraz z klasą I technikum hotelarstwa uczestniczyła w wycieczce szkolnej na lodowisko do Dębicy. Młodzież świetnie się bawiła, zarówno doświadczeni jak i początkujący łyżwiarze mieli mnóstwo radości z wyjazdu pod opieką Julii Dominik-Słomki i Agaty Serafin. Zajęcia na krytym lodowisku miały stanowić alternatywę dla czasu spędzanego przed komputerem czy tabletem.
2014-03-11 US Sukces Pawła w ogólnopolskim konkursie
Z dumą informujemy, że Paweł Furdyna, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu zdobył wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie z Zakresu Rachunkowości, organizowanym na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej w dniach 6-7 marca 2014 r. Paweł zdobył cenne nagrody rzeczowe i indeks tej uczelni. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego, drugi – na wykonaniu zadania projektowego z wykorzystaniem oprogramowania finansowo-księgowego. W finale ogólnopolskim uczestniczyło 39 uczniów, wyłonionych spośród 10 000 biorących udział w etapie szkolnym z około 300 szkół w Polsce. Paweł wykazał się ogromną wiedzą z zakresu rachunkowości finansowej, sprawozdawczości, analizy finansowej, znajomością ustawy o rachunkowości , ustaw podatkowych oraz sprawną obsługą programów użytkowych wykorzystywanych w księgowości. Opiekunem merytorycznym Pawła była Pani Urszula Szczytyńska – nauczyciel rachunkowości. Paweł, mamy nadzieję, że to pierwszy krok do Twojej przyszłej wspaniałej kariery zawodowej.
2014-03-24 US Kolejny
sukces ekonomisty
Adrianna Bielat, uczennica klasy IV technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu została finalistą II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach, organizowanej w tym roku pod hasłem: „Oszczędzam- Inwestuję”. Eliminacje centralne odbyły się w dniach 14-16.03.2014 r. w Gnieźnie. Ada rywalizując z 100 uczniami z ok. 60 szkół potwierdziła wysoki poziom przygotowania, a skutecznością na poziomie 75% udowodniła, że ma ogromny zasób wiedzy z zakresu działania rynku finansowego i prawa bankowego. Tytuł finalisty zwalnia Adę z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, co jest równoznaczne z uzyskaniem z części I i II tego egzaminu najwyższego wyniku. Daje też uprawnienia przy ubieganiu się o przyjęcie na studia wyższe, zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Przygotowaniami Ady do olimpiady kierowała Pani Urszula Szczytyńska. To już kolejny w tym roku szkolnym sukces ucznia Pani Profesor w eliminacjach centralnych. Ta setka uczniów z całej Polski to najlepsi spośród prawie 20000, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych. To duże wyróżnienie znaleźć się w takim gronie. Ada włożyła sporo wysiłku w przygotowania. Program Olimpiady Wiedzy o Bankach zawiera nie tylko wiedzę książkową. Uczestnicy musieli studiować przepisy prawne, m. in. dotyczące prawa bankowego, prawa o obrocie instrumentami finansowymi, przepisy dotyczące gwarancji bankowych, działalności Biura Informacji Kredytowej. Musieli nauczyć się obliczać rentowność inwestowania w papiery wartościowe, instrumenty pochodne, inwestycje alternatywne, czyli tego jak pomnażać zgromadzone oszczędności. Mamy nadzieję, że Adzie uda się wykorzystać zdobytą wiedzę w dorosłym pozaszkolnym życiu osobistym i zawodowym.
Uczniowie „Rolnika” na wycieczce szkolnej
Dnia 25 marca uczniowie klas: III technikum ekonomicznego, I technikum ekonomicznego, technikum spedycji i technikum hotelarstwa uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Warszawy. W programie wycieczki była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”, zwiedzanie Sejmu oraz zakupy w „Złotych Tarasach”. Wycieczka była bardzo udana, młodzież dobrze bawiła się w centrum nauki o czym świadczą dołączone zdjęcia, poznaliśmy także historię budynku, będącego siedzibą sejmu, natomiast w galerii handlowej zjedliśmy krzepiący posiłek, zrobiliśmy zakupy i ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Tarnobrzegu. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach wspólnie doszliśmy do wniosku, że podróże kształcą i warto czasem ruszyć się z kanapy, by zobaczyć i usłyszeć coś nowego.
2014-01-13 LS „Im Restaurant” w wykonaniu klasy IIb TSE
.… Była już recepcja, a teraz przyszła kolej na restaurację. O dziwo nie w wykonaniu klasy żywieniowej, ale ekonomika!!! W skromnej restauracji oprócz świątecznego klimatu znalazły się prawdziwe talerze, obrus, a nawet pyszne ciasto upieczone przez dwie uczennice: Klaudię Szymańską i Asię Przech. Cztery grupy zaprezentowały się w rolach klientów oraz kelnerów, a właściwie kelnerek, gdyż w całym przedsięwzięciu wzięły udział tylko panie. Restauracja miała w swojej ofercie zarówno wymyślne potrawy (jak zupa z węgorza), jak i te bardziej przyziemne (ciasto miodowe). Wszystkie aktorki ( Sylwia Grabka, Dominika Wójcik, Iza Pyszczek, Asia Przech, Klaudia Szymańska, Magda Zielińska, Klaudia Malecka, Monika Myszka oraz Kasia Stefańska) zaprezentowały się znakomicie odgrywając napisane przez siebie scenki, pokazując, że język niemiecki nie jest taki trudny, jak mogłoby się czasem wydawać. A to wszystko pod czujnym okiem ich nauczycielki, p. L. Krakowiak. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy pomysłowości i odwagi i życzymy dalszych sukcesów na drodze nauki niemieckiego!!! Poniżej prezentujemy linki do filmików
http://www.youtube.com/watch?v=F-VPDFfsZcw http://www.youtube.com/watch?v=n8D2WlzC84s http://www.youtube.com/watch?v=VK9Q8XfEgf8 http://www.youtube.com/watch?v=f9wKi105KnI
2014-01-08 US Szkolne konkursy ekonomiczne
W grudniu odbyły się etapy szkolne
dwóch ważnych sprawdzianów wiedzy ekonomicznej dla uczniów naszej szkoły: Uczniowie przygotowywani przez panią Urszulę Szczytyńską zakwalifikowali się do dalszych etapów tych zmagań: Paweł Furdyna - do etapu II konkursu z rachunkowości Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.
2014-01-16 MP Konkursy, konkursy...
Drodzy uczniowie, w lutym, po feriach odbędą się w naszej Szkole trzy konkursy organizowane przez nauczycieli polonistów. Pierwszy z nich to: "SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY" Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z ortografii. Drugi konkurs to: "SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI" Czekamy na wszystkich chętnych uczniów, którzy lubią recytować. Prosimy o przygotowanie dowolnego tekstu poetyckiego. Trzeci konkurs to: "SZKOLNY KONKURS POETYCKI" Konkurs ten związany jest z "Walentynkami", które obchodzimy 14 lutego. Chętnych uczniów prosimy o napisanie własnego tekstu (np.wiersza) o miłości.
Dokładne terminy konkursów zostaną podane po feriach
(3.02.2014r.) Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy - p. M.Pacześniak,
Mają pomysł na
27 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z pracownikami Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Regionalnego Ośrodka Europejskich Funduszy Społecznych. Spotkanie dotyczyło tematu pozyskiwania funduszy europejskich przez młodych przedsiębiorców. Prowadzący spotkanie omówili szczegółowo warunki uzyskania takiej dotacji, uczniowie zapoznali się także z możliwościami prowadzenia własnej firmy w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którzy planują założyć w przyszłości własną działalność gospodarczą i mają już pomysł na własną firmę. Wszystkim życzymy powodzenia w realizacji swoich przedsiębiorczych planów.
2014-04-14 BS-P Nasi uczniowie w finale ogólnopolskiego konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”
Marlena Kulig, Michał Kołodziej i Marcin Drab zostali finalistami prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” organizowanego corocznie przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W konkursie wzięło udział 49 uczniów z całej Polski, którzy nadesłali swoje projekty modernizacji gospodarstw do terytorialnie im przydzielonych komisji konkursowych. Prace napisane przez uczniów pod kierunkiem p. Bogusławy Serwan-Partyńskiej na temat gospodarstwa ekologicznego zostały wysoko ocenione przez Regionalną Komisję Konkursową przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Tam rozstrzygnął się pierwszy etap konkursu, gdzie komisja oceniła prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych nadesłane z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego.
|
2014-04-29 MJ Nasi uczniowie sprawdzili umiejętności motoryzacyjne
Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz ze znajomości historii motoryzacji. Następnie odbyły się próby sprawnościowe na placu manewrowym WORD. Uczniowie mieli do pokonania slalom na motorowerze oraz próbę Stwearta – jazda samochodem z talerzem z umieszczoną piłeczką. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica, którzy otrzymali puchar Dyrektora WORD, drugie miejsce z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, natomiast na trzecim i czwartym miejscu uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Puchar oraz nagrody dla uczestników wręczył Zastępca Dyrektora WORD – Pan Kamil Kalinka. Ponadto uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe. Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica zakwalifikowali się do etapu Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. źródło www.word.tarnobrzeg.pl
Spedytorzy na lotnisku
Na lotnisku w Jasionce uczniowie mieli okazję zapoznać się z dokumentacją dotyczącą kursów lotniczych oraz procedurą odprawy celnej. Obserwowali funkcjonowanie obsługi lotniska oraz infrastrukturę portu lotniczego. Ciekawym punktem wycieczki było zaprezentowanie przez obsługę lotniska psa Rexa wykrywającego materiały wybuchowe. W czasie wizyty w ITD poznali zasady pracy i funkcjonowania Wydziału Inspekcji, zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu inspektora jak również obejrzeli pojazdy służbowe. Wizyta w Rzeszowie była ciekawym doświadczeniem ułatwiającym uczniom dalszą naukę i pracę w przyszłości.
Minęło 220 lat od bitwy pod Racławicami
W dniu 4 kwietnia na placu Bartosza Głowackiego Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zorganizowało krótką uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta - Prezydent Norbert Mastalerz i jego zastępca Łukasz Dybus, uczniowie tarnobrzeskich szkół, dzieci z przedszkoli, a także mieszkańcy Tarnobrzega. Uroczystość uświetnił występ tarnobrzeskiego chóru „Dzikowianie” (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przyp. red.), który odśpiewał m. in. pieśń „Bartoszu, Bartoszu”. - Bitwa pod Racławicami nie była największą i nie decydowała też o losach Rzeczpospolitej. Mimo to tuż po jej zakończeniu stała się legendą, zamkniętą w twórczości artystów, która trwa do dzisiaj -mówił Tadeusz Zych, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. - Ta bitwa, obok Tadeusza Kościuszki miała też innego bohatera - Bartosza Głowackiego, który wykazał się wielkim męstwem i odwagą. 110 lat od tego wydarzenia w miejscu, w którym stoimy odsłonięto pomnik Głowackiego. Ten pomnik stał się jednym z symboli naszego miasta. To zatem podwójna rocznica, podczas której wspominamy naszego bohatera. źródło:www.tarnobrzeg.pl
Dzień świętego Patryka
2014-03-12 HZ Pomóż nam stworzyć wspólną przestrzeń w naszej szkole!
Chcemy zorganizować dla Was przestrzeń do wypoczynku podczas przerw.
W związku z tym na terenie szkoły będzie prowadzona zbiórka palet drewnianych, z
których chcemy wykonać siedziska
Jeśli masz niepotrzebne palety lub znasz kogoś kto je posiada i mógłby nam je
przekazać
– zgłoś to do pani Haliny Zbyrad lub Anny Sadrakuły.
2014-03-12 TS Szkolne rekolekcje wielkopostne
2014-02-26 HZ
Krajowa Odznaka Jakości eTwinning za projekt eTwinnnig z języka rosyjskiego
Ta prestiżowa odznaka jest przyznawana za pracę i podejmowane działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, które zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali krajowej. Projekt prowadziła pani Halina Zbyrad wraz z uczniami: Anna Reczek, Magdalena Swajda, Ewelina Durda, Paulina Dojka, Katarzyna Kogut, Mikołaj Pruś, Klaudia Bojanowska, Dul Joanna, Marlena Grosicka, Ilona Komar, Klaudia Kos, Anna Kucharczyk , Renata Piwińska, ,Ewa Szczypta,Krzysztofa Zawierucha, Wiktoria Palkowska, Dominika Dziadowicz. Stroną partnerską była nauczycielka z Litwy wraz z grupą uczniów z Liceum „Auszra” w Kownie na Litwie.
W obiektywie pana Ireneusza Krzemyka
.
Walentynkowy Konkurs Poetycki
Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów wszystkich klas, jury miało „twardy orzech do zgryzienia.” Wśród prac pojawiły się wiersze i opowiadania o miłości. Wyróżniono trzy najciekawsze prace, nagrody otrzymali: Klaudia Bojanowska uczennica klasy III TE Martyna Kosior uczennica klasy III TKH Kacper Smykla uczeń klasy IV TKH Patronat nad konkursem objął Samorząd Szkolny. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i zachęcamy do udziału w konkursach.
Dzień Babci i Dziadka z uczniami "Rolnika"
2014-02-13 ZM Wyniki konkursów Ligi Ochrony Przyrody
Zostały rozstrzygnięte konkursy zorganizowane przez Ligę Ochrony Przyrody w których brali udział uczniowie szkół średnich. Z naszej szkoły w konkursach wzięło udział ośmiu uczniów z klas III TAK, I TLE, III TE. W konkursie fotograficznym „Wyszukujemy dzikie wysypiska śmieci” I miejsce zajął Michał Kołodziej uczeń klasy III Technikum Architektury Krajobrazu, otrzymał dyplom i nagrodę książkową „CUDA KULTURY UNESCO”.
Zdjęcia konkursowe będą wykorzystane do kalendarzy na rok 2015. Celem konkursów jest zwrócenie uwagi młodzieży na dewastację środowiska przyrodniczego w miejscu zamieszkania oraz popularyzacja aktywnych postaw wobec środowiska , podziwianie jej piękna, odbieranie wrażeń estetycznych i wyzwalanie chęci ochrony naturalnych zasobów przyrody. Zwycięzcom gratulujemy! Pozostałych zachęcamy do uczestnictwa w działaniach ekologicznych.
Spedycja w praktyce
W ramach przedmiotu Przewóz ładunków uczniowie klasy drugiej technikum spedycji poznali tez obsługę i funkcje pojazdu ciężarowego marki Volvo przystosowanego do przewozu materiałów sypkich, zwanego popularnie „patelnią” . Uczniowie zwiedzili też stację diagnostyczną.
2014-02-13 TS Konkurs "Pomóż ocalić życie bezbronnemu"
Uczniowie wykonali następujące prace: MICHAŁ KOŁODZIEJ KL. III TKH
-praca plastyczna KAROLINA PAŹ KL. I TLE-
prezentacja multimedialna PAULINA WOJTAN KL. ITSA -
prezentacja multimedialna KAMILA SUDOŁ KL. IV TKH -
prezentacja multimedialna Prace zostały wysłane do Krakowa. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.
„Chciałbym tam mieszkać ...” – w wersji niemieckiej i francuskiej
W konkursie udział wzięli uczniowie ZSP nr 3 z Tarnobrzega, ZSP nr 1 z Nowej Dęby oraz nasi uczniowie: Sylwia Kryczka oraz Natalia Wójcik z kl. II b TSE , Grzegorz Janiga, Paulina Wojtan z kl. I TSA oraz Izabela Sudoł z kl. I TLE. W pierwszym etapie konkursu uczniowie sprawdzili swoją wiedzę nt. krajów niemieckiego i francuskiego obszaru językowego. II część konkursu polegała na przedstawieniu miejsca, gdzie uczestnicy chcieliby mieszkać w formie plakatu, mapy mentalnej lub prezentacji multimedialnej. I miejsce w kategorii j. francuski zdobyła Natalia Wójcik, zaś miejsce II trafiło do Sylwii Kryczki. W kategorii język niemiecki zwyciężyła Katarzyna Barnaś z Nowej Dęby, II miejsce zajął Piotr Wolak z ZSP nr 3, III miejsce uzyskał Grzegorz Janiga z naszej szkoły. Nagrody w konkursie ufundowało wydawnictwo WSiP oraz Prezydent Miasta Tarnobrzeg. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, pomysłowości i wspaniałych wystąpień.
Kolejny sukces naszych ekonomistów
W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 300 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 33 uczniów, a wśród nich trzy osoby z naszej szkoły tj. Gabriela Zając, Aneta Leszkowicz i Paweł Furdyna z klasy IV technikum ekonomicznego, którzy do finału przygotowywali się pod kierunkiem pani Bogusławy Serwan-Partyńskiej.
Konkurs ten jest od ośmiu lat wpisany do kalendarza imprez wojewódzkich i objęty
patronatem przez Podkarpackiego Kuratora Etap finałowy konkursu sprawdzający wiedzę i umiejętności określone w tegorocznej jego tematyce obejmował test oraz zadanie otwarte. zobacz dyplom
2014-03-26 AS Zawody Architektury Krajobrazu 2014
Etap pierwszy polegał na wykonaniu koncepcji interaktywnego, edukacyjnego placu zabaw z urządzeniami zabawowymi wykorzystującymi wodę.
Po dwóch tygodniach ciężkiej pracy pod okiem p. Anny Sadrakuły, uczniowie:
Michał Kołodziej, Adrian Paź, Paulina Sądel, Patrycja
Zygmunt, Marta Mroczek, Marlena Kulig, Justyna Furman, Małgorzata Żądło oraz Martyna Kosior stworzyli projekt koncepcyjny, który został zgłoszony do zawodów. Czekamy z niecierpliwością na rozstrzygniecie I etapu zawodów, a poniżej zamieszczamy projekt stworzony w ramach zawodów. Trzymajcie kciuki!
Pierwszy Dzień Wiosny w Rolniku
Jury konkursowe obradowało bardzo owocnie, w wyniku czego usłyszeliśmy następujący werdykt: w konkursie plastycznym: I miejsce Michał Kołodziej II miejsce Kinga Grudzień III miejsce Anna Tomczyk, w konkursie wokalnym: I miejsce Damian Surowiec
II miejsce grupa Emezis III miejsce Martyna Kosior. Uczestnicy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci: MP3, słuchawek, kart pamięci. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w formie słodyczy. Pozostaje nam jeszcze serdecznie pogratulować naszym finalistom udanych występów, a uczestnikom udziału w zabawie. Samorząd uczniowski
2014-03-TS Michał Kołodziej laureatem Ogólnopolskiego Konkursu "Pomóż ocalić życie bezbronnemu"
Michał wykonał pracę pt. „Bezbronność”. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zajmujące się działalnością pro-life – obroną życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Krakowie i tam została wysłana praca. Za udział w konkursie uczeń otrzymał wysoką nagrodę pieniężną i cenne nagrody rzeczowe. Pracę Michała można obejrzeć na stronie Stowarzyszenia www.pro-life.pl .Uczeń zdobył również wyróżnienie za udział w Konkursie Diecezjalnym „Bł. ks. Antoni Rewera – świadek wiary” – kategoria literacka. Podsumowanie konkursu miało miejsce w Sandomierzu, gdzie uczeń otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe. Biorąc udział w tak wielu konkursach, nie tylko plastycznych, Michał ma możliwość wszechstronnego rozwoju, a także sprawdzenia swoich umiejętności na forum szkoły, diecezji, a nawet Polski. Serdecznie gratulujemy sukcesów Michałowi i trzymamy kciuki za niego w kolejnych konkursach!
2014-03-31 TS
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
I miejsce – MONIKA JOŃCA KL.III TŻH II miejsce – MATEUSZ BABULA KL.II B TSE III miejsce – MARTYNA GROSICKA KL. III TE Ci uczniowie zakwalifikowali się na etap diecezjalny w Sandomierzu. Pozostali uczestnicy konkursu to: Ilona Komar, Justyna Zięba, Natalia Pawlos, Patrycja Kosior, Ewa Szczypta, Wioletta Misiewicz. Gratulujemy.
Młodzież przeciw pożarom
Przedsiębiorcze dziewczyny z Rolnika
Marzena Jarosz
2014-04-06 TP Po tej szkole będziesz miał zawód. Dzień otwarty w ZSP nr 2 („Rolnik-u”) filmy obejrzyj na YouTube
Dnia 3 kwietnia 2014 roku w iście wiosennej aurze Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego („Rolnik”) otworzył swoje podwoje dla odwiedzających go gimnazjalistów. Szkołę odwiedziły zorganizowane grupy młodzieży z Tarnobrzega i gmin ościennych. Młodzież gimnazjalną przywitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz hasło „ZSP 2 - KOMPETANCJE, PASJA, ZADOWOLENIE”. Nikt się nie nudził, gdyż program Dnia Otwartego zakładał wiele atrakcji: zwiedzanie nowego budynku oraz pokaz filmu o szkole i prezentacji multimedialnej o kierunkach kształcenia. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących funkcjonowania pracowni logistyki, spedycji, ekonomii, pracowni komputerowej. Z zainteresowaniem brali udział w prezentacjach z języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Dużym powodzeniem cieszyły się również pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez uczniów ze szkolnej drużyny medycznej. W pracowni architektury krajobrazu przygotowano zajęcia otwarte z projektowania terenów zieleni oraz wystawę projektów uczniów Technikum Architektury Krajobrazu, zaś na korytarzu ‑ duże zainteresowanie wzbudziło malowanie martwej natury. Ponadto na terenach zielonych obok budynku szkoły można było zobaczyć jak wyglądają w praktyce pomiary geodezyjne. Nowością w ofercie edukacyjnej „Rolnika’ jest technikum logistyczne, spedycji. Najnowszy sprzęt logistyczny RFID zaprezentowali uczniowie technikum logistycznego. Niezaprzeczalnym atutem dnia otwartego był pokaz przyrządów służących w transporcie m.in. tachografów analogowych i cyfrowych, e-map, pojazdów do przewozu materiałów sypkich oraz symulatora wypadkowego. Wszystko odbywało się w asyście zaproszonej policji, żandarmerii wojskowej, inspekcji ruchu drogowego.
|
2014-06-17 KS Wyprawka szkolna 2014/2015
W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej, tj. zasadniczej szkole zawodowej, liceum ogólnokształcącym lub technikum. W przypadku uczniów, którzy ubiegają się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego w 2014 r. dla uczniów z wszystkich klas objętych programem wprowadzono jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 539 zł na osobę w rodzinie. Dla uczniów klasy III szkoły ponadgimnazjalnej: liceum ogólnokształcącego i technikum pomoc może ona wynieść do kwoty 445zł. Szczegółowych informacji o wyprawce szkolnej może udzielić pani pedagog Karolina Szczepańska.
2014-06-17 KS Program pomocy rodzinie "Bon Rodzinny 3+"
Program jest adresowany do wszystkich rodzin wielodzietnych, tj. takich, które mają na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25 roku życia, w której wszystkie dzieci i rodzice zamieszkują pod wspólnym adresem na terenie Miasta Tarnobrzega. Wnioski można pobrać i złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, przy ul. Kopernika 3. BĘDĄ PRZYJMOWANE OD DNIA 16 CZERWCA 2014 ROKU.
„BON RODZINNY 3+” JEST WAŻNY OD DNIA WYDANIA DO DNIA pobierz: deklaracja przystąpienia do programu
Spotkanie z amazonkami Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"
Młodzież chętnie brała udział w konkursie, za co dostała nagrody. Na koniec spotkania odbyła się praktyczna nauka samobadania piersi na fantomach, które udostępniły panie ze Stowarzyszenia
2014-06-18 ZM Twoja krew moje życie
W dniu 6.06. 2014 r. młodzież z naszej szkoły dzielne i ofiarnie oddawała krew. W ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Akcja oddawania krwi przebiegała pod hasłem
TWOJA KREW MOJE ŻYCIE Ty możesz ją oddać, aby uratować czyjeś życie. W Polsce w ubiegłym roku krew oddało blisko 690 000 osób. To wciąż zdecydowanie za mało, jak na 38-milionowy naród. Przed akcją w klasach na lekcjach biologii omawiano tematykę Honorowego Krwiodawstwa. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie. Oddawanie krwi daje satysfakcję bycia lepszym człowiekiem i jest godne naśladowania.
2014-06-12 AŁ I Ty możesz zostać ratownikiem!
Piknik w Parafii Chrystusa Króla
2014-06-09 EB
Staże zagraniczne 2014
Agencja Narodowa programu ERASMUS+ w Warszawie ogłosiła wyniki konkursu
2014r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im.
„Staże w Unii Europejskiej szansą na ponadnarodową Dofinansowanie projektu wynosi 135,212.00 euro Dzięki temu młodzież naszej szkoły ucząca się w technikach hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, architektury krajobrazu, spedycji oraz ekonomicznym wyjedzie na miesięczne praktyki do Włoch, Hiszpanii i W. Brytanii. W trakcie staży oprócz zdobywania doświadczenia zawodowego uczniowie zrealizują ciekawy program kulturowo-językowy. Zapoznaj się z zasadami rekrutacji pobierz (DOC) Wypełnij formularz zgłoszeniowy pobierz (DOC)
Siatkarskie Zmagania Szkół 2014
I miejsce: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
2014-06-09 US
Kolejny sukces w Olimpiadzie Wiedzy
i Umiejętności Rolniczych
220 uczniów z całej Polski walczyło o zwycięstwo w 9 blokach tematycznych. Naszą szkołę reprezentowali laureaci eliminacji okręgowych - Małgorzata Durda w bloku architektura krajobrazu i Paweł Furdyna w bloku agrobiznes. Obydwoje uzyskali tytuł finalisty, co pozwoliło uzyskać zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego i indeksy wielu prestiżowych uczelni w Polsce. Gratulujemy uczniom i opiekunom - pani Annie Sadrakule i pani Urszuli Szczytyńskiej.
2014-06-3 LS Rozmowa kwalifikacyjna …. auf Deutsch ….
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików w wykonaniu klasy III Technikum Ekonomicznego, przedstawiających rozmowę kwalifikacyjną w niemieckiej firmie. Rekrutację przeprowadziła Ania Tomczyk, zaś w rolę osób ubiegających się o intratne stanowisko wcieliły się Agnieszka Walska oraz Asia Bujak. Uczennice odegrały bardzo profesjonalnie przygotowane przez siebie scenki, pokazując, że język niemiecki wcale nie takim strasznym jest. Zaprezentowały piękna wymowę, bogate słownictwo specjalistyczne. Gratulujemy pomysłu i odwagi!!!
2014-06-3 ZM Hotelarze zwiedzali Hotel Rzeszów
W dniu 29.05.2014 r. uczniowie Klasy I Technikum Hotelarstwa pod opieką pani Zofii Motyki i pani Anny Baran uczestniczyli w wycieczce turystyczno - przedmiotowej do Rzeszowa. Głównym punktem programu było poznanie funkcjonowania Hotelu Rzeszów. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem pokoi gościnnych, sal konferencyjnych oraz działalnością recepcji. Biznes Hotel Rzeszów to nowoczesny obiekt położony w centrum. To miejsce, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością i ekskluzywnym wystrojem 147 pokoi z najlepszym widokiem na Rzeszów. Dla młodzieży było to niezapomniane wrażenie.
Po raz 14 nasza szkoła wzięła udział w FESTIWALU KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „EUTRAPELIA”. Była to już XVII edycja Festiwalu .Przebiega ona pod hasłem POLONIA SEMPER FIDELIS – POLSKA ZAWSZE WIERNA. W tym roku przygotowaliśmy program pt.”Jan Paweł II – wierny Bogu, Kościołowi i Polsce swojej Ojczyźnie.” W pięknych strojach ludowych z pieśniami religijno-patriotycznymi wystąpił chór „ Dzikowianie”.
Przygotowanie
repertuaru- p.Paweł Cieśla, opieka-p.Beata Kukla-Oszajca. Czytanie tekstów:
Jolanta Wrażeń, Kamil Zięba, Natalia Pałubska. Śpiew i akompaniament: Damian
Lis, Arek Kokowicz, Karolina Sitek, Sylwia Kaczak, Monika Jońca, Patrycja
Stankiewicz. Obsługa sprzętu: Darek Zygmunt, Sylwia Grabka.
Program odbył się w kościele św. Barbary. Był spojrzeniem na życie Jana Pawła II przez pryzmat historii Polski. Przygotowanie -Teresa Szustak, pomoc - p. Sabina Dyjak. Oceny programu dokonała Kapituła Festiwalu, a jego nagrania Telewizja Stella ze Stalowej Woli. Festiwal promuje wartości chrześcijańskie wśród młodzieży. Przeczytaj artykuł "Eutrapelia w Tarnobrzegu" zamieszczony na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej >>pobierz<<
2014-05-23 BS-P
Uczniowie
naszej Szkoły otrzymali dyplomy ukończenia
W tym roku do kursu przystąpiło dwudziestu uczniów. Kurs przygotowała i przeprowadziła Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Składał się on z 10 modułów, które miały przybliżyć uczniom tematykę rynku kapitałowego oraz Giełdy Papierów Wartościowych. Moduły obejmowały następujące kwestie: Moduł 1: Inwestowanie, oszczędzanie, spekulowanie. Moduł 2: Rynek kapitałowy jako część rynku finansowego. Moduł 3: Rynek usług bankowych. Moduł 4: Giełda Papierów Wartościowych. Moduł 5: Rynek akcji. Moduł 6: Rynek obligacji. Moduł 7: Rynek instrumentów pochodnych. Moduł 8: Instytucje związane z rynkiem kapitałowym. Moduł 9: Jak inwestorzy podejmują decyzje inwestycyjne? Moduł 10: Przełożenie wiedzy na praktykę - codzienne i niecodzienne decyzje finansowe. Kurs obejmował trzy poziomy zróżnicowane pod względem szczegółowości tematyki. Każdy moduł zakończony był quizem on-line, który składał się z 6 pytań. Poprawna odpowiedź na 4 pytania zaliczała quiz. W razie niepowodzenia uczestnik mógł przystąpić ponownie do quizu, 24 godziny od ostatniej próby. Kurs kończyła klasówka on-line, sprawdzająca znajomość wszystkich lekcji. Do realizacji klasówki on-line, w wyznaczonym okresie, zostali dopuszczeni Ci uczestnicy Kursu, którzy zaliczyli 8 z 10 quizów. Klasówkę tą zaliczyło z wynikiem pozytywnym czternastu uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się dużą aktywnością w rozwiązywaniu testów. Otrzymali oni dyplomy potwierdzające ukończenie kursu od warszawskiej Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi. Kurs e-learningowy miał nowoczesną i atrakcyjną formę samouczka wzbogaconego o treści multimedialne, który w przystępny sposób przekazywał wiedzę z zakresu rynku kapitałowego. Ponadto pozwalał on na dzielenie się wiedzą i dyskusje merytoryczne na forum internetowym i czacie. W ramach Kursu uczestnicy mogli się również zapoznać z terminologią giełdowo-finansową w języku angielskim. Więcej informacji na ten temat na stronie www.sigg.edu.pl. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
2014-05-19
Akcja "Czysty Aniołek" w naszej szkole ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej. Aby przyłączyć się do akcji zbieramy mydła, szampony, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, ręczniki. Środki czystości zbieramy od 19.05.2014 do 15.06.2014r. Można je przynosić je pokoju pani pedagog lub pokoju nauczycielskiego. Więcej informacji u pani pedagog lub na stronie internetowej www.piekne-anioly.org
Piknik „Tarnobrzeg w Unii”
Na przygotowanym stoisku prezentowaliśmy projekty unijne, w których uczestniczyli nasi uczniowie min. Leonardo da Vinci, Comenius, e-Twinning, Podkarpacie stawia na zawodowców. Na scenie wystąpił zespół muzyczny „Bez nazwy”
Viwat Maj 3 Maj!
2014-04-28 MJ Pożegnanie maturzystów
Uroczystość była również okazją do ogłoszenia wyników konkursu zbierania nakrętek i wręczenia nagród zwycięskim klasom. Nagrody zostały sfinansowane przez Radę Szkoły i otrzymały je następujące klasy w określonej wysokości: · Klasa III TKH - I miejsce - 300 zł · Klasa III TE - II miejsce - 200 zł · Klasa I TH - III miejsce - 100 zł. Nagrody pieniężne mogą być wykorzystane jako dofinansowanie wycieczki szkolnej, klasowego wyjścia na pizzę, zorganizowanie ogniska klasowego albo sfinansowanie innego wspólnego pomysłu uczniów i ich wychowawcy.
Uroczysty program z okazji kanonizacji naszego Papieża
Przygotowując się do kanonizacji naszego ukochanego Jana Pawła II Dyrekcja, nauczyciele i młodzież naszej szkoły wzięli udział w uroczystym programie poświęconym osobie naszego Papieża. Program miał formę montażu słowno – muzycznego przeplatanego teledyskami, nagraniami i zdjęciami. Odbył się w kościele św. Barbary . Program przypomniał życie i słowa Jana Pawła II, które kierował do nas przez prawie 27 lat. Wystąpił nasz szkolny chór „Dzikowianie” śpiewając kanony. Teksty czytali: Jolanta Wrażeń, Kamil Zięba, Łukasz Durda, Wiola Zięba. Grupę muzyczną tworzyli: Arek Kokowicz, Damian Lis, Karolina Sitek, Sylwia Kaczak, Monika Jońca, Patrycja Stankiewicz. Obsługa sprzętu: Darek Zygmunt, Joanna Rozmus. Program jak zwykle zakończyła pieśń „Barka”. Chcieliśmy w ten sposób uczcić pamięć naszego wielkiego Rodaka i Papieża Jana Pawła II oraz na nowo przypomnieć sobie jego postać i słowa.
Nasi architekci wywalczyli III miejsce w Zawodach
Spośród 36 prac nadesłanych z całej Polski jury wybrało 10 finalistów wśród,
których znalazła się reprezentacja naszej szkoły. Finał zawodów odbył się na
terenie targów „Ogród i Ty” w Kielcach. W zmaganiach finałowych wzięła udział
dziewięcioosobowa drużyna w składzie: Patrycja Zygmunt, Małgorzata Żądło,
Justyna Furman, Marlena Kulig, Paulina Sądel, Kamila Sudoł, Anna Gałan, Adrian
Paź oraz Michał Kołodziej. Ostatni etap konkursu składał się z 4 części. Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu koncepcji zagospodarowania ogrodu przydomowego, drugim zadaniem było wykonanie wizualizacji do projektu – w tych zadaniach brało udział 5 osób. Trzecie zadanie polegało na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z części teoretycznej oraz praktycznej w tym zadaniu brały udział 2 osoby. W czwartym zadaniu dwójka naszych reprezentantów musiała zmierzyć się z zagadnieniami dotyczącymi geodezji. Po trwającej 4 godziny rywalizacji wyłoniono laureatów konkursu – nasza drużyna uplasowała się w ścisłej czołówce zajmując III miejsce. Miejsce drugie zajęła drużyna z Bielska Białej, a pierwsza pozycja przypadła Zielonej Górze. Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy!
2014-04-14 MJ Konkurs na zbieranie zakrętek rozstrzygnięty
Agnieszka Włodarczyk – opiekun samorządu uczniowskiego, Aneta Sajda – przedstawiciel rady pedagogicznej, Martyna Kosior – członek samorządu uczniowskiego, po raz ostatni dokonała ważenia uzbieranych przez uczniów klas zakrętek i ustaliła następujące wyniki:
Jak widać powyżej wyłonił się nam zwycięzca, którym jest klasa III TKH. Serdecznie gratulujemy!!! Finisz konkursu był zaskakujący, rywalizacja bardzo wyrównana, a efekt końcowy imponujący. Razem zebraliśmy 129,1 kg nakrętek. Wszystkim klasom, które włączyły się w akcję Daj się „wkręcić” w pomoc innym! bardzo dziękujemy i przypominamy, że przyświecał nam szczytny cel - pomoc panu Andrzejowi Czochara w zdobyciu protezy.
2014-04-09 BS-P Dzień Przedsiębiorczości
Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość: odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. W tym roku uczniowie odbywali tą jednodniową praktykę dwóch jednostkach tj. w Banku Gospodarski Żywnościowej w Tarnobrzegu oraz w tarnobrzeskim Starostwie Powiatowym.
![]() 2014-03-17 TP Ania Gałan mistrzynią kaligrafii
Po sprawdzeniu dyktand okazało się, że mistrzynią kaligrafii (najpiękniejsze pismo) została uczennica naszej szkoły Anna Gałan z klasy IV TKH. Laureaci otrzymali torby wypełnione nagrodami, a każdy z uczestników dostał drobny upominek. Gratulujemy! Na zdjęciu: mistrzyni kaligrafii, Anna Gałan (z prawej) została uściskana przez Janinę Paradowską.
Pierwszy krok do pierwszej pomocy - nasi ratownicy szkolili przedszkolaków
Ratownicy z Rolnika zaprezentowali przedszkolakom najważniejsze numery alarmowe. Aby lepiej je zapamiętać - Drużyna Ratownicza nauczyła dzieci wierszyka – rymowanki. Na spotkaniu maluchy uczyły się również jak ocenić, czy poszkodowany oddycha i czy jest przytomny oraz w jaki sposób telefonicznie wezwać pomoc. Dodatkowo przedszkolaki pod fachowym okiem drużyny ratowników uczyły się na fantomie osoby dorosłej i niemowlęcia jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Wszystkie dzieci miały okazję samodzielnie spróbować wykonać RKO i zasymulować rozmowę telefoniczną w sprawie wypadku. Wielu przedszkolaków deklarowało, że w przyszłości chce zostać ratownikiem. Po szkoleniu serdecznym podziękowaniom nie było końca, a drużyna została zaproszona przez Dyrekcję przedszkola na słodki poczęstunek. Opiekunem i koordynatorem działań Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej jest nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa Julia Dominik-Słomka.
|
|||
![]() << poprzednia strona następna strona >> |
|||||
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu ul. Kopernika 18 39-400 Tarnobrzeg tel. fax 158225557 zsrtbg@wp.pl
|